استفاده امن از سرنگ انسولین BD در تزریقات زیبایی(تزریق فیلر+بوتاکس)

وقتی برخی پزشکان تزریق فیلر پوستی را برای جراحی بینی، تزریقات لب، یا درمان انوع زخم ها و…. انجام می‌دهند، برای دیگران اغلب سوال می شود که چرا به جای سرنگ ارائه شده برای محصول فیلر پوستی، از سرنگ انسولین BD استفاده می‌کنند.  این مقاله از مُداوا، دلایلی را برای استفاده از سرنگ BD هنگام درمان نواحی خاصی از صورت از جمله پیامدهای ایمنی، دقت و فشارتوضیح می‌دهد. در این مقاله دکتر تیم پیرس، پزشکان زیبایی را راهنمایی می کند که چطور استفاده امن از سرنگ انسولین BD در تزریقات زیبایی(تزریق فیلر+بوتاکس) امکان پذیر است.

استفاده امن از سرنگ انسولین BD در تزریقات زیبایی(تزریق فیلر+بوتاکس)

چرا پزشکان  از سرنگ انسولین BD برای تزریقات پوست و زیبایی استفاده می کند؟

از آنجایی که پزشکان معمولاً از 1 میلی لیتر کامل محصول موجود در سرنگ اصلی فیلر استفاده نمی کنند، به طور مرتب برای تزریق بینی از سرنگ BD استفاده می کنند. اگر در حال انجام یک تنظیم یا ایجاد تغییر کوچک برای بینی بیمار هستید، می توانید مقدار کمی از محصول را در یک سرنگ BD استفاده کنید.

این به شما کنترل بیشتری در هنگام تزریق می دهد که تفاوت اصلی بین دو سوزن است زیرا میزان حرکت پیستون در سرنگ BD برای حجم کمتر بسیار بیشتر است. به عبارتی با سرنگ انسولین BD این تزریق بسیار ظریف تر صورت می گیرد.

هنگام تزریقات بینی، ترجیحاً در حجم خیلیی کم و با تزریق های بسیار کوچک همراه با بررسی و اطمینان از برقراری جریان مویرگی استفاده شود تا از خطرات مربوط به انسداد عروق و نابینائی جلوگیری شود. برای ایجاد مشکل و اشتباه کردن، باید حداقل 0.085 میلی‌لیتر تزریق کنید تا به طور بالقوه یک رگ را تا پشت چشم پر کنید.

بنابراین، ساده‌ترین راه برای کاهش این خطر، تزریق 0.05 میلی‌لیتر در هر مرتبه است و بهترین راه برای کنترل آن استفاده از سرنگی است که گرادیان ‌های بیشتری دارد و میزان تزریق را بسیار واضح‌تر می‌کند.

تفاوت بین گرادیان ها در یک سرنگ فیلر پوستی معمولی 1 میلی لیتری و سرنگ نازک تر انسولین BD این است که، دامنه تسلط در سرنگ BD تقریباً دو برابر حرکت مورد نیاز در دیگر سرنگ ها برای تزریق همان مقدار محصول در پوست است که امکان تزریق بسیار دقیق تر را فراهم می کند.

سرنگ انسولین BD برای تزریقات پوست و زیبایی

آیا استفاده از سرنگ انسولین BD در نتیجه تزریق تاثیر دارد؟

به طور کلی استفاده از سرنگ BD نتیجه تزریق را تغییر نمی دهد، اما اطمینان و دقت بیشتری را در هنگام تزریق به پزشک ارائه می دهد و به شما امکان می دهد دید واضح تری از مقدار فیلری که وارد پوست می شود، داشته باشید بنابراین به طور کلی نتیجه تزریق می تواند بهبود یابد و دقیق تر و با ظرافت بیشتری صورت گیرد.

یکی از مشکلات سرنگ های فیلر پوستی عرضه شده، اندازه آنهاست. هنگام تزریق و درمان، شما اغلب از زوایای مختلف به سرنگ نگاه می کنید که می تواند تشخیص میزان حرکت در پیستون برای وارد کردن مقدار کمی از محصول را دشوارتر کند.

سرنگ انسولین BD، کوچک‌تر و نازک‌تر است، و پلاستیک کمتری در دیواره آن وجود دارد که دید شما را مبهم کند، و دیدن پیستون در امتداد دیواره سرنگ، از زوایای مختلف بسیار آسان‌تر می‌شود، و آن را برای درمان‌هایی که به حجم کم نیاز دارند، ایده‌آل می‌کند. تزریقاتی مانند تزریق فیلر زیرچشم، فیلر بینی و جزئیات کوچکتر در اطراف دهان و تزریقات لب.

استفاده از سرنگ های BD هنگام تزریق در تمام نواحی صورت الزامی نیست؛ به خصوص در مواردی که نیازی به تشخیص و دقت زیاد بین حجم های مختلف ندارید، زیرا زمانی که مقدار بیشتری را در نواحی که تزریق می کنید، خطای 10 درصد ایمن است. و بدن و صورت در این تزریقات نسبت به تفاوت های کوچک در حجم محصول حساسیت کمتری دارد.

آیا استفاده از سرنگ انسولینBD  بر خطر ایجاد انسداد عروقی تأثیر می گذارد؟

یکی از دلایلی که از سرنگ‌های BD هنگام درمان بینی و زخم ها و آسیب ها استفاده می‌کنند، کاهش شدت هر گونه انسداد عروقی است که ممکن است رخ دهد، علی‌رغم سایر عوامل کاهش دهنده خطر. این تکنیک لزوماً نرخ خطر این عارضه را کاهش نمی دهد، اما در صورت وقوع، نتیجه (انسداد) را بسیار کوچکتر و قابل کنترل تر می کند.

آیا استفاده از سرنگ انسولینBD  در تزریق نیازمند وارد کردن فشار بیشتر است؟

برخی از پزشکان زیبایی متوجه می شوند که یکی از معایب استفاده از سرنگ انسولینBD  برای تزریقات فیلر و زیبایی، نیروی فشرده سازی یا اکستروژن مورد نیاز برای تزریق است که می تواند بسیار بیشتر باشد، به ویژه حین استفاده از محصولات فیلرسنگین تر.

این به دلیل تغییر فیزیک داخل سرنگ است، مقدار حرکت مورد نیاز بر روی پیستون برای یک محصول سنگین تر به این معنی است که شما باید بیشتر و بیشتر فشار دهید. بنابراین، ممکن است استفاده از این تکنیک را با سرنگ‌های BD برای محصولات با ویسکوزیته پایین‌تر انجام دهید یا برای افزایش قدرت و توانایی خود برای اعمال فشار مورد نیاز، تمرینات انگشت شست را انجام دهید.

معایب استفاده از سرنگ انسولینBD برای تزریق فیلر

معایب استفاده از سرنگ انسولینBD برای تزریق فیلر چیست؟

ما باید در نظر بگیریم که آیا ممکن است چیزی در سرنگ‌های انسولین BD وجود داشته باشد که بر فیلر داخل سرنگ تأثیر منفی بگذارد. با این حال، شواهدی مبنی بر برای احتمال وجود یک مشکل وجود دارد. تئوری‌های فراوانی وجود دارد مبنی بر اینکه روغن‌های سیلیکونی استفاده شده در داخل سرنگ‌های BD، که البته ممکن است در داخل سرنگ‌های مورد استفاده در تولید محصولات مخصوص فیلر نیز وجود داشته باشد، بتواند پاسخ‌های التهابی را تحریک کند.

مطالعه جالبی که توسط دکتر ماریا لاندو و همکاران منتشر شد، به ضایعات مورفه مانند اشاره کرد که به طور بالقوه توسط روغن‌های سیلیکونی داخل سرنگ‌های BD که برای تزریق بوتاکس استفاده می‌شوند، ایجاد می‌شوند. این پدیده که بسیار نادر در نظر گرفته می شود، منجر به فرورفتگی های کوچکی در پوست پس از تزریق می شود با این حال، این مسئله را به عنوان عارضه پرخطر تلقی نمی‌شود و به استفاده از سرنگ انسولین BD برای برخی فیلر ها و محصولات زیبایی ادامه می‌دهد.

در پایان

استفاده از سرنگ انسولین BD در تزریقات فیلر توسط پزشکان زیبایی یک روش رایج و ایمن است. این سرنگ ها دارای سوزن بسیار نازک و کوتاهی هستند که باعث می شود تزریق با کمترین درد و ناراحتی انجام شود. همچنین، حجم این سرنگ ها نیز معمولاً یک میلی لیتر و نیم میلی متر است که برای تزریق فیلر در نواحی کوچک مانند لب ها و خط خنده مناسب است.

تزریق فیلر یا بوتاکس با سرنگ انسولین BD یک روش ایمن و موثر است که می تواند نتایج طبیعی و زیبایی را ایجاد کند. با این حال، مهم است که این کار توسط یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک واجد شرایط انجام شود.

شما می توانید سرنگ انسولین BD و دیگر سرنگ های انسولین را با اطمینان از فروشگاه تجهیزات پزشکی مداوا به صورت آنلاین تهیه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *